Szamba betonowe przydomowe

Szamba przydomowe betonowe

Szambo betonowe — co to jest?

Szambo betonowe to bezodpływowy zbiornik wykonany z betonu służący do gromadzenia ścieków i innych nieczystości w formie płynnej. Domowe szamba betonowe mają zazwyczaj jedną lub dwie komory i mogą mieć różną wielkość — zazwyczaj od 6 do 10 m³. Domowe szamba betonowe muszą być odpowiednio konserwowane, żeby mogły prawidłowo funkcjonować. Obejmuje to regularne przeglądy i wypompowywanie szamba w razie potrzeby.

Jak często należy wywozić szambo?

Szamba betonowe przydomowe trzeba wywozić za każdym razem, kiedy zbiornik robi się pełen, w zależności od wielkości zbiornika i ilości ścieków wytwarzanych przez gospodarstwo domowe. Przyjmuje się, że jedna osoba w gospodarstwie domowym zużywa na swoje potrzeby 180 litrów wody.

Czy trzeba czyścić szambo?

Jeśli posiadasz szambo, dobrze jest co roku zlecić kontrolę zbiornika, by upewnić się, że działa on prawidłowo. Nawet regularnie opróżnianym zbiorniku, mogą się w nim gromadzić substancje stałe, które mogą zatkać system, co prowadzi do kosztownych napraw. Gospodarstwa domowe, które wytwarzają dużo ścieków, na przykład te z dużymi rodzinami, mogą wymagać częstszego czyszczenia szamba. Aby przedłużyć żywotność szamba, pamiętaj o oszczędzaniu wody w swoim domu. Nie spłukuj w toalecie niczego poza ludzkimi odchodami i papierem toaletowym oraz pierz pełne ładunki prania zamiast wielu małych. Stosując się do tych prostych rad, możesz sprawić, że Twoje szambo będzie działało sprawnie przez wiele lat.

About the author