Na co zwrócić uwagę w czasie kupna mieszkania

Od bardzo wielu lat rynek nieruchomości to obszar, w którym jedni robili majątek kiedy inni popadali w długi, wszystko przez jego niestałą specyfikę oraz nie do końca przychylne dla klientów rozwiązania, które są tego skutkiem.

Jedną z bardzo rozpowszechnionych sztuczek, jaką doświadczyć można na rynku mieszkaniowym jest rzecz jasna zwiększanie albo zaniżanie autentycznej ceny danej własności. Ofiarami jej stają się w większości wypadków osoby, które nie do końca orientują się w tej szczególnej branży gospodarki i wierzą pośrednikom lub deweloperom z agencji nieruchomości, daremnie tracąc często bardzo pokaźne fundusze. Sprzedawcy zwykle również skrywają różne informacje dotyczące stanu technicznego domu czy przymusu renowacji i z pozoru niezwykle atrakcyjna cena z reguły staje się po paru miesiącach początkiem nieustających wydatków i straconych nerwów. Aby ustrzec się tych i pokrewnych trików podczas kupowania własnego wymarzonego gniazdka wskazane jest więc poprosić o pomoc zewnętrznego profesjonalisty, takiego jak rzeczoznawca majątkowy czy kogoś innego znającego się na budownictwie.

Wiedza takiej osoby może nam ogromnie ułatwić życie oraz pomóc w uniknięciu niepotrzebnych nerwów i problemów, albowiem są one zdolne niezwykle dokładnie i na plus dla nas stwierdzić czy dana nieruchomość faktycznie odzwierciedla ustaloną cenę czy aktualnie padamy ofiarą jednej ze sztuczek dewelopera. Weryfikacja całego domu przed jego kupnem i zaglądanie w każdy mały kąt to najdoskonalsza metoda na poradzenie sobie z nieuczciwością i dwulicowością sprzedawców, nawet wbrew temu, że usługi takiego eksperta nie są darmowe, dzięki jego pomocy możemy często zaoszczędzić o wiele więcej funduszy niż musielibyśmy wydać na mylnie wycenioną nieruchomość.

About the author