Klimatyzacja Electrolux

Jak wygląda instalacja klimatyzatora ściennego?

Chętnie zamontowalibyśmy klimatyzator w domu jednak nie wiadomo od czego zacząć i czy wiąże się to z dużą demolką. Zatem należy zacząć od wyszukania firmy instalacyjnej, ponieważ nie znając tematu możemy dobrać niewłaściwe urządzenie. W tej kwestii warto całkowicie zdać się na profesjonalistów.
Klimatyzacja Electrolux jak wygląda proces instalacyjny?
Urządzenie składa się z dwóch części, mianowicie z kasety, która montowana jest na ścianie wewnątrz mieszkania oraz agregatu, który będzie się znajdował na elewacji budynku, w którym mieszkamy. Jeśli jesteśmy mieszkańcami bloków, aby zamontować agregat na elewacji potrzebna nam będzie zgoda od administracji budynku. Jeśli mamy balkon, to taki agregat można postawić na balkonie, bez pozwoleń. Na elewacji domu prywatnego można sobie umieścić agregat bez żadnych przeszkód.
W mieszkaniu na ścianie umieszczona zostaje kaseta, przez mur otwornicą przewiercany jest duży otwór na rurki i przewody. Po drugiej stronie na elewacji montowany jest agregat. W pobliżu klimatyzatora powinno znajdować się źródło zasilania.

About the author