Gzyms sufitowy

Gzymsy oświetleniowe

W ostatnim czasie aranżerzy oraz dekoratorzy wnętrz zwracają coraz większą uwagę na gzyms sufitowy oświetleniowy. Jak podpowiada nam sama nazwa jest to połączenie tradycyjnej funkcji gzymsu z efektem świetlnym. W praktyce bowiem gzymsy przymocowywane do sufitu już dawno zaczęły wykraczać poza swój tradycyjny charakter. Ich projektanci zaczęli dostrzegać w nich nowe możliwości. I tak właśnie powstały pierwsze gzymsy oświetleniowe. W ich przestrzenie oczywiście montuje się światła ledowe, które bez wątpienia wprowadzają do wnętrza niesamowity nastrój.
Aby światło nie gryzło się z materiałem gzymsu, najczęściej wykonywany jest on z materiałów bardzo jednorodnych i gładkich. Dzięki temu efekt wizualny jest naprawdę niesamowity.. W ten sposób też gzymsy sprawdzają się zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i bardzo klasycznych.
Jeżeli szukasz ciekawego pomysłu na aranżację górnej przestrzeni salonu czy sypialni, to gzymsy oświetleniowe sprawdzą się w tym idealnie. Wystarczy znaleźć ten właściwy.

About the author