Ceny blachodachówki Pruszyński

Wybór pokrycia dachowego

Podczas dokonywania wyboru dotyczącego pokrycia dachowego warto zwrócić uwagę na wady i zalety poszczególnych jego rodzajów. Zarówno dachówki jak i blachodachówki posiadają swoje grona zwolenników i przeciwników.

Dachówka to wyrób budowlany stosowany do pokryć dachowych. Może mieć różne kształty i wymiary, a także być wykonana z różnych materiałów, na przykład ceramiczna, cementowa czy szklana. Blachodachówka zaś to stalowe pokrycie dachu wykonane z ocynkowanych blach. Jej przewagą nad dachówką jest fakt, że nie nasiąka wodą, wobec czego nie zwiększa swojego ciężaru pod wpływem wilgoci. Ponadto jest dużo lżejsza i nie wymaga aż tylu akcesoriów podczas pokrywania dachu. Jednak wspomniana lekkość może być zarówno zaletą jak i wadą.

Decydując się na rodzaj pokrycia dachowego warto rozważyć wszystkie za i przeciw każdego z nich, jednak najważniejszą kwestią jest to, żeby stawiać na produkty wysokiej jakości od renomowanych producentów, by móc jak najdłużej cieszyć się żywotnością „czapeczki” naszego domu.

About the author