O przedsięwzięciu

Tradycja wyboru najlepszych książek dla młodych czytelników znalazła już swoje stałe miejsce na polskim rynku księgarskim oraz w świadomości miłośników książki. Logotypy konkursów organizowanych przez wortal literacki Granice.pl w ostatnich latach stały się już rozpoznawalne, eksponowane były zarówno w Internecie, w księgarniach, jak i podczas kolejnych targów książki. 

 

Kolejna odsłona popularnego cyklu

W roku 2018 czterokrotnie wybieraliśmy najlepsze książki na kolejne pory roku. O konkursach tych wspominały największe polskie media – w tym choćby dziennik „Polska” czy radio RMF FM, relacjonowała je również Polska Agencja Prasowa. Wyniki ogłaszaliśmy podczas najważniejszych targów branżowych - podczas Warszawskich Targów Książki czy podczas Targów Książki w Krakowie. W naszych konkursach wzięło udział kilkaset tytułów, co jest powodem do niemałej dumy. W ten sposób w cyklu konkursów i plebiscytów organizowanych przez wortal literacki Granice.pl odbija się jak w zwierciadle polski rynek książki, w ten sposób mamy okazję śledzić i odpowiadać na ważne zjawiska rynkowe. Trudno się więc dziwić, że po ogromnym sukcesie cieszącego się tradycyjnie już sporym zainteresowaniem mediów konkursu „Najlepsza książka na wiosnę 2019” (www.ksiazkanawiosne.pl) oraz równolegle do trwającego cyklu wydarzeń „Historia zebrana” (http://historiazebrana.pl) firma W&W przystąpiła do organizacji kolejnej inicjatywy – konkursu „Najlepsza książka dla młodych czytelników”, którego laureatów poznamy w maju 2019 roku.

 

Strona internetowa konkursu: 

http://www.ksiazkamlodych.pl/

 

Cel konkursu:

Zgodnie z tradycją, celem naszego konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych książek dla młodych czytelników w poszczególnych kategoriach.

 

Jury konkursu, ocena:

Wyboru najlepszych książek dokona profesjonalne Jury, w którego skład wejdą specjaliści, autorytety w dziedzinie literatury, krytycy literaccy i recenzenci oraz przedstawiciele serwisu Granice.pl.

 

Głosowanie internautów

Równolegle do oceny jury na stronie internetowej konkursu prowadzone będzie głosowanie internautów, którzy również wyróżnią najlepsze książki dla młodych czytelników. Wśród internautów biorących udział w konkursie rozlosowane zostaną cenne zestawy nagród książkowych. Wyniki głosowania śledzić będzie można na żywo na stronie internetowej konkursu. Głosowanie rozpoczyna się 8 maja 2019.

Tytułom biorącym udział w konkursie przysługiwać będzie bardzo szeroka promocja. 

Konkurs skierowany jest do polskich wydawców i przyczyni się do promocji czytelnictwa w Polsce, jak również do promocji najlepszych na polskim rynku tytułów kierowanych do młodych czytelników.

Patroni medialni