Ktosiek

Autor: Beata Piliszek-Słowińska
Wydawnictwo: AdTempus
Data wydania: 2018-12-12
Kategoria: Ważne tematy
ISBN: 978-83-946318-4-0
Ilość‡ stron: Ilość stron: 192

Pełna uroku lektura dla dzieci i… dorosłych czytających dzieciom!

Do starego domu w małym mieście sprowadza się kilkuletni chłopiec, który poznając zakamarki zdziczałego ogrodu i okolicy, odkrywa… skomplikowane zasady rządzące światem i ludźmi. Zabawne przygody, pierwsze rozczarowania, dziecięce zauroczenia i pogoń za marzeniami prowadzą go do odkrycia, kim naprawdę jest.
"Ktosiek" jest fascynującą opowieścią o tym, że nie wolno tracić nadziei, choć czasami łatwiej zgubić się w świecie, niż w nim odnaleźć. To podróż w krainę minionego dzieciństwa, która ukazuje dorosłych widzianych oczami dzieci i dzieci w oczach dorosłych.

***

Ktosiek to książka piękna i poruszająca (…). Jedna z najmądrzejszych powieści, jakie kiedykolwiek czytałem (…).

Dzieci będą śledziły losy Ktośka z wypiekami na twarzy. Będą też zadawały rodzicom wiele pytań (…). Najwięcej na lekturze tej powieści zyskają dorośli, gdyż książka ta jest kopalnią myśli i obserwacji, wobec których nie da się przejść obojętnie.

ks. Marek Dziewiecki

O autorce
Beata Piliszek-Słowińska – z wykształcenia ogrodniczka (praca doktorska z pogranicza historii gospodarczej i sadownictwa), ceniąca życie na uboczu. W przeszłości redaktorka w czasopiśmie branżowym i portalach internetowych. Autorka tomiku "Rajskie jabłka" (1994), monografii "Początki sadownictwa w Grójeckiem" (2007), dwutomowej powieści
obyczajowej "Przeszłość kończy się dzisiaj" (nagroda w plebiscycie „Najlepsza Książka Katolicka 2017”, kategoria Literatura, granice.pl) i "Łączą nas różnice" (nagroda „Najlepsza Książka Katolicka 2018”, kategoria Proza, granice.pl).

Patroni medialni