Patroni
logo 1logo 2logo 3logo 4logo 5logo 6logo 7logo 8logo 9logo 10logo 11logo 12logo 13logo 14logo 15logo 16logo 17

O przedsi瞝zi璚iu
Tradycja wyboru najlepszych ksi捫ek dla m這dych czytelników znalaz豉 ju swoje sta貫 miejsce na polskim rynku ksi璕arskim oraz w 鈍iadomo軼i mi這郾ików ksi捫ki. Logotypy konkursów organizowanych przez wortal literacki Granice.pl w ostatnich latach sta造 si ju rozpoznawalne, eksponowane by造 zarówno w Internecie, w ksi璕arniach, jak i podczas kolejnych targów ksi捫ki. 

 

Kolejna ods這na popularnego cyklu

W roku 2015 czterokrotnie wybierali鄉y najlepsze ksi捫ki na kolejne pory roku. O konkursach tych wspomina造 najwi瘯sze polskie media – w tym cho熲y dziennik „Polska” czy radio RMF FM, relacjonowa豉 je równie Polska Agencja Prasowa. Wyniki og豉szali鄉y podczas najwa積iejszych targów bran穎wych - podczas Warszawskich Targów Ksi捫ki czy podczas Targów Ksi捫ki w Krakowie. W naszych konkursach wzi窸o udzia kilkaset tytuów, co jest powodem do niema貫j dumy. W ten sposób w cyklu konkursów i plebiscytów organizowanych przez wortal literacki Granice.pl odbija si jak w zwierciadle polski rynek ksi捫ki, w ten sposób mamy okazj 郵edzi i odpowiada na wa積e zjawiska rynkowe. Trudno si wi璚 dziwi, 瞠 po ogromnym sukcesie ciesz帷ego si tradycyjnie ju sporym zainteresowaniem mediów konkursu „Najlepsza ksi捫ka na wiosn 2016” (www.ksiazkanawiosne.pl), w którym w g這sowaniu internautów oddano ponad 40 tysi璚y g這sów, oraz równolegle do trwaj帷ego cyklu wydarze „Historia zebrana” (http://historiazebrana.pl) firma W&W przyst徙i豉 do organizacji kolejnej inicjatywy – konkursu „Najlepsza ksi捫ka dla m這dych czytelników”, którego laureatów poznamy w maju 2016 roku.

 

Strona internetowa konkursu: 

http://www.ksiazkamlodych.pl/

 

Cel konkursu i kategorie:

Zgodnie z tradycj, celem naszego konkursu jest wy這nienie i nagrodzenie najlepszych ksi捫ek dla m這dych czytelników w poszczególnych kategoriach.

 

Jury konkursu, ocena:

Wyboru najlepszych ksi捫ek dokona profesjonalne Jury, w którego sk豉d wejd specjali軼i, autorytety w dziedzinie literatury, krytycy literaccy i recenzenci oraz przedstawiciele serwisu Granice.pl.

 

G這sowanie internautów

Równolegle do oceny jury na stronie internetowej konkursu prowadzone b璠zie g這sowanie internautów, którzy równie wyró積i najlepsze ksi捫ki dla m這dych czytelników. W鈔ód internautów bior帷ych udzia w konkursie rozlosowane zostan cenne zestawy nagród ksi捫kowych. Wyniki g這sowania 郵edzi b璠zie mo積a na 篡wo na stronie internetowej konkursu. G這sowanie rozpoczyna si 17 maja 2016.

Tytu這m bior帷ym udzia w konkursie przys逝giwa b璠zie bardzo szeroka promocja. 

Konkurs skierowany jest do polskich wydawców i przyczyni si do promocji czytelnictwa w Polsce, jak równie do promocji najlepszych na polskim rynku tytuów w wy瞠j wymienionych kategoriach.